Hakkımızda > Işın AKI Makaleler

  Ana Sayfa
  Hakkımızda
   Başarı Danışmanlığı
   Vizyon Misyon
   Basında Biz
  Faaliyetlerimiz
   Psikolojik Danışma
   Uyguladığımız Testler
   Sınav Danışmanlığı
   Kariyer Danışmanlığı
  Eğitimlerimiz
  Işın AKI Makaleler
  E-Bültenler
  İletişim İrtibat


Sınırlarınız Dünyanın Sınırları Değildir

Hayatınızın bundan sonraki bölümünü tahmin etme alışkanlığından herkes kurtulmalıdır. Yaşamınızda herşey planladığınız gibi gelişmese de hayatımızda herşeyin iyi olacağını düşünerek  tedbirinizi  alın, yaşamımızda herşey kötü olacak diyenlerle birlikteyiz. A. Shopenhauer’ in sözleri bunu çok güzel anlatıyor. Herkes kendi görüş alanının sınırlarını dünyanın sınırı olarak algılar…Ancak bazıları bunu yapmaz siz bunlara katılın der.

Hayatta istediğinizden fazlasını elde etmek için, önce daha fazla gerçekte kimsen o olmalısın. Başarılı olmak daha çok şey yapmakla değil, daha çok şey olmakla ilgili olabilir. Ne yaparsam yapayım, kendimi güçsüz hissediyorum, yetersizim olmadı umarım diyenlere rastlarız. Önlerine hep bir hedef koyar, yaklaştıkça daha zor hedef.koyarlar. Hedefe ulaşınca da başarı duygusunu tadamadan diğerine gider. Kendinizin başkalarına ne verebileceğinize değil, sizi mutlu eden neyse onun tadını çıkarmaya da bakın. Hedefler gerçekleştikçe…

Sınırlayıcı inançlar, yanlış varsayımlar ve içimizdeki karanlıkla beslenen, bizi güçsüz kılan duygusal yükü de tanımalıyız.
İnsani zaaflarımızı incelemek, değişmemiz gerektiğini farketmemize yol açar. E. Fromm’ a göre yaşamın amacı, kişinin kendinin potansiyeli neyse o olmaktır. Bunu başarınca yaşam ödülünü elde edersiniz. Beyninize değişimin iyi bir şey olduğunu öğretin. Başınıza gelen herşey büyüme, iyileşme fırsatıdır.

Yaşamda başarısızlıklar yoktur, sonuçlar vardır. Yaşam bir laboratuvar gibidir.çeşitli girdilerle çıktılar yeni oluşumlar çıkarır. Bizde yaşamımızdaki  bilgileri analiz ederek, sentezleyerek yeni oluşumlara varabiliriz..yeter ki denemekten korkmayalım.